Keputusan Akhir Sabah Screen Fest 2014

PEMENANG FILEM PENDEK (SEKOLAH MENENGAH)
 
No. NAMA FILEM PRODUKSI & TERBITAN KEDUDUKAN
1. Dengar Mata Hati Josephian Work
SMK ST. Joseph Papar
Johan
2. Tuhan Aku Milikmu Al-Qannas Islamiah Production
SMK Islamiah Tawau
Naib Johan
3. The Girl Who Wont’t Spea Langkon Knights
SMK Langko
Tempat Ketiga

 

PEMENANG PELAKON WANITA TERBAIK (SEKOLAH MENENGAH)
 
No. NAMA FILEM WATAK NAMA PELAKON PRODUKSI & TERBITAN
1. Dengar Mata Hati Grace  Paulette William SMK St. Joseph Papar

 

PEMENANG PELAKON LELAKI TERBAIK (SEKOLAH MENENGAH)
 
No. NAMA FILEM WATAK NAMA PELAKON PRODUKSI & TERBITAN
1. Tuhan Aku Milikmu Syahir  Mohd Syahir Ridwan Al-Qannas Islamiah Production
SMK Islamiah Tawau

 

PEMENANG SKRIP TERBAIK (SEKOLAH MENENGAH)
 
No. NAMA FILEM NAMA PENULIS SKRIP PRODUKSI & TERBITAN
1. Dengar Mata Hati Deiter Keer
Kul Cavanaugh
Josephian Work
SMK St.Joseph Papar

 

PEMENANG PENGARAH TERBAIK (SEKOLAH MENENGAH)
 
No. NAMA FILEM NAMA PENGARAH PRODUKSI & TERBITAN
1. Dengar Mata Hati Joseph Lee Josephian Work
SMK St.Joseph Papar

 

 

PEMENANG FILEM PENDEK (SEKOLAH RENDAH)
 
No. NAMA FILEM PRODUKSI & TERBITAN KEDUDUKAN
1. Kasih Si Badut SK Inanam Dua Johan
2. Peluru Kuropit Production
SK Nampasan Ranau
Naib Johan
3. Sahabat  Amazing Pictures
SK Koporingan Tuaran
Tempat Ketiga

 

PEMENANG PELAKON WANITA TERBAIK (SEKOLAH RENDAH)
 
No. NAMA FILEM WATAK NAMA PELAKON PRODUKSI & TERBITAN
1. Saya Boleh Bah Tyien Tyien  Chong Sheng Tyen SCK (C ) Chung Hwa KK

 

PEMENANG PELAKON LELAKI TERBAIK (SEKOLAH RENDAH)
 
No. NAMA FILEM WATAK NAMA PELAKON PRODUKSI & TERBITAN
1. Kasih Si Badut Azree  Mohd Azree B. Jan SK Inanam Dua

 

PEMENANG SKRIP TERBAIK (SEKOLAH RENDAH)
 
No. NAMA FILEM NAMA PENULIS SKRIP PRODUKSI & TERBITAN
1. Kasih Si Badut Mohd Azree B. Jan SK Inanam Dua

 

PEMENANG PENGARAH TERBAIK (SEKOLAH RENDAH)
 
No. NAMA FILEM NAMA PENGARAH PRODUKSI & TERBITAN
1. Kasih Si Badut Mohd Azree B. Jan SK Inanam Dua

 

 

PEMENANG ANIMASI TERBAIK (SEKOLAH MENENGAH)
 
No. NAMA FILEM PRODUKSI & TERBITAN KEDUDUKAN
1. Aman Dan Penguik SMK Bandau Johan
2. Identiti Terpendam SMK Limbanak Naib Johan
3. Lagenda Gagak Hitam  SMK St. Joseph Papar Tempat Ketiga

 

PEMENANG ANIMASI TERBAIK (SEKOLAH RENDAH)
 
No. NAMA FILEM PRODUKSI & TERBITAN KEDUDUKAN
1. Tamu SK. Kampung Jawa Tawau Johan
2. Sang Kura-kura dan Sang Proboscis SK Penampang Naib Johan
3. John Si Penjaga Alam Sekitar  SJK(c)  Pai Wen Tempat Ketiga

 

 

PEMENANG FILEM PENDEK (KATEGORY TERBUKA)
 
No. NAMA FILEM PRODUKSI & TERBITAN KEDUDUKAN
1. Tanah Adat Satius @ Razali B. Gautong Johan
2. Baby Finolia Lausok Naib Johan
3. Kesal Freddy Mojuru Tempat Ketiga

 

PEMENANG DOKUMENTARI TERBAIK (KATEGORY TERBUKA)
 
No. NAMA FILEM PRODUKSI & TERBITAN KEDUDUKAN
1. Tiada Pemenang Tiada Pemenang Johan
2. Tinaru Dahai Jevive Simon Naib Johan
3. Tongkungon Paulinus Pol Kalawit Tempat Ketiga

 

PEMENANG IKLAN TERBAIK (KATEGORY TERBUKA)
 
No. NAMA FILEM PRODUKSI & TERBITAN KEDUDUKAN
1. A Place I Call Home Mohamad Khalil Bin Abdul Mait Johan
2. Menjaga Amalam Kebersihan Mohd. Hasrul Jakir Naib Johan
3. Membaca Sepanjang Hayat Andi Farah Binti Bongkasa Tempat Ketiga