Keputusan Akhir Sabah Screen Fest 2016

PEMENANG FILEM PENDEK (SEKOLAH MENENGAH)
 
No. NAMA FILEM PRODUKSI & TERBITAN KEDUDUKAN
1. Kawan SMK Mohd Ali, Ranau Johan
2. Malapetaka SMK Tambulion Kota Belud Naib Johan
3. Kekurangan SM Lok Yuk, KK Tempat Ketiga

 

PEMENANG PELAKON WANITA TERBAIK (SEKOLAH MENENGAH)
 
NAMA  TAJUK SEKOLAH
Tonny Miekeel Yelme Malapetaka  SMK Tambulion Kota Belud

 

ANUGERAH SKRIP TERBAIK FILEM PENDEK (SEKOLAH MENENGAH)
 
NAMA  TAJUK SEKOLAH
Muhammad Imran Arshad Kekurangan  SM Lok Yuk, Kk

 

ANUGERAH PENGARAH TERBAIK FILEM PENDEK (SEKOLAH MENENGAH)
 
NAMA  TAJUK SEKOLAH
Muhammad Zain Zulkarnain Kekurangan  SM Lok Yuk, KK

 

PEMENANG FILEM ANIMASI (SEKOLAH MENENGAH)
 
No. NAMA FILEM PRODUKSI & TERBITAN KEDUDUKAN
1. Planet Jambu dan Berudu SMK Kabongan II, Semporna Johan
2. Teman Serumah SMK Bahang, Penampang Naib Johan
3. Harmoni SMK Agaseh, Lahad Datu Tempat Ketiga

 

 

PEMENANG FILEM PENDEK (SEKOLAH RENDAH)
 
No. NAMA FILEM PRODUKSI & TERBITAN KEDUDUKAN
1. Berita Dari Sabah SK Tampulan, Telipok Johan
2. Kelas Puaka SK Bukit Lalang, Semporna Naib Johan
3. Bebas  SK Kampung Jawa, Tawau Tempat Ketiga

 

ANUGERAH SKRIP TERBAIK KATEGORY FILEM PENDEK (SEKOLAH RENDAH)
 
NAMA  TAJUK SEKOLAH
Syed Abdul Rahman Bebas  SK Kampung Jawa Tawau

 

ANUGERAH PENGARAH TERBAIK KATEGORY FILEM PENDEK (SEKOLAH MENENGAH)
 
NAMA  TAJUK SEKOLAH
Melvin Everlee Kassim Berita Dari Sabah  SK Tampulan Telipok

 

PEMENANG FILEM ANIMASI (SEKOLAH RENDAH)
 
No. NAMA FILEM PRODUKSI & TERBITAN KEDUDUKAN
1. Lift SK. Kampung Jawa, Tawau Johan
2. Kisah Paku dan Panas Baran SK(C) Anglo Chinese, KK Naib Johan
3. Jiran Tetangga SK Penampang Tempat Ketiga

 

 

PEMENANG FILEM PENDEK (KATEGORY TERBUKA)
 
No. NAMA FILEM PRODUKSI & TERBITAN KEDUDUKAN
1. Suara Hati Ibu Kam Poh Lim Johan
2. If Love Is Blind Walter Misir Naib Johan
3. Bangku Ricardo Untu Tempat Ketiga

 

PEMENANG IKLAN (KATEGORY TERBUKA)
 
No. NAMA FILEM PRODUKSI & TERBITAN KEDUDUKAN
1. Keharmonian & Kerjasama Pemangkin Kejayaan Hamdi Bin Musin Johan
2. Senyuman Francissa Sylvester Naib Johan
3. Let’s Go Out Kam Poh Lim Tempat Ketiga

 

PEMENANG DOKUMENTARI (KATEGORY TERBUKA)
 
No. NAMA FILEM PRODUKSI & TERBITAN KEDUDUKAN
1. Cinta Luar Biasa Kam Poh Lim Johan