KEPUTUSAN RASMI SSF 2019

Animation (SR)

No

Sekolah

Tajuk Hasilan

1.

SK Surati Papar

Geng Lorong Gelap

2.

SK Kebulu Keningau

Sayangi Sekolahku

3.

SK Pekan Sipitang

Jom,  Bergabung

4.

SK Batu 5 Muar Johor

Amanda

5.

SK Kawakaan Keningau

Kawan Papa

Animation (SM)

No

Sekolah

Tajuk Hasilan

1.

SMK Agaseh Lahad Datu Sabah

Kongsi

2.

SMK Bugaya 2 Semporna

Kasih Sayang Duyung

3.

SMK Bahang Penampang

The Monster

4.

SMK Bandaraya

Pandalion

5.

SMK Kabogan 2 Semporna

Dimana Bumi Dipijak

Filem Pendek (SR)

No

Sekolah

Tajuk Hasilan

1.

SK Tampulan Telipok

Solunsug

2.

SK Kokol

Bully vs Unity

3.

SK Pekan 2 Semporna

Oh Sigit

4.

SK Kolombong

Yes Sir

5.

SK Natai Telipok

Sayang Alfred

Filem Pendek (SM)

No

Sekolah

Tajuk Hasilan

1.

SMK Tansau

One n Big Heart

2.

SM St Micheal

Deja Vu

3.

SMK Lok Yuk

Wajah Baru

4.

SM St Martin Tambunan

Sepakat

5.

SMK Gum Gum Sandakan

Dengki

 

SENARAI PEMENANG SHORT FILEM

Pengarahan  Sekolah Rendah : SK Tampulan Telipok

Pengarahan  Sekolah Menengah : SMK Tansau, Putatan

 

Skrip Terbaik Sekolah Rendah : SK Tampulan Telipok

Skrip Terbaik Sekolah Menengah : SM St Micheal, Penampang

 

Pelakon Lelaki Sekolah Rendah :  SK Tampulan Telipok

Pelakon Lelaki Sekolah Menengah :  SMK Tansau, Putatan

 

Pelakon Perempuan Sekolah Rendah :  SK Pekan II Semporna

Pelakon Perempuan Sekolah Menengah :  SM St Micheal Penampang

 

Kategori Terbuka (Iklan)

No

Nama Penerbit

Tajuk Hasilan

1.

Joel Chee Wei Jie

Nasi Lemak

2.

Danial Ihsan Safwan Bin Mohammad Azmi

Ku Malaysia

3.

Mohammad Azmi Bin Awang Ladis

Kembali

Kategori Terbuka (Dokumentari)

No

Nama Penerbit

Tajuk Hasilan

1.

Roziah Jalalid

Anyaman Konservasi

2.

Paulinus Pol Kalawit (XMS)

Mitatabang

3.

Norfazilah Rahman

Pick Me

Kategori Terbuka (Filem Pendek)

No

Nama Penerbit

Tajuk Hasilan

1.

Muhammad Shahrun Aniq Bin Mahmud

Doa Untuk Ana

2.

Bibaelee Binius

Kari Dan Tuhau

3.

Mohammad Azmi Bin Awang Ladis

Negara Kecil Kita